„რუსთავი 2“-ისა და „მზის“ 40%-იანი წილები დავით კეზერაშვილის კომპანიამ იყიდა
ტელეკომპანიების „რუსთავი 2“-ისა და „მზის“ 40% პრეზიდენტ მიხეილ სააკაშვილთან დახლოებულმა პირმა, თავდაცვის ყოფილმა მინისტრმა, ამჟამად კი ბიზნესმენმა, დავით კეზერაშვილმა იყიდა. საჯარო რეესტრის მონაცემებით, ყოფილმა მფლობელმა ლევან ყარამანიშვილმა 4 ოქტომბერს „რუსთავი 2“ - ში მისი კუთვნილი 90 პროცენტიდან 40 პროცენტი 500 ათას დოლარად შპს „მედია ჯორჯიას“ მიჰყიდა, რომლის ერთპიროვნული მფლობელი დავით კეზერაშვილია.
კეზერაშვილსვე ეკუთვნის შპს „ჯორჯიან მედია კომპანი“, რომელსაც ყარამანიშვილმა „მზის“ 40 პროცენტი 250 ათას დოლარად მიჰყიდა.
ორივე კომპანია „მედია ჯორჯია“ და „ჯორჯიან მედია კომპანი“, საჯარო რეესტრში გარიგებამდე ერთი დღით ადრე, 3 ოქტომბერს დარეგისტრირდა. ორივე კომპანიის დირექტორია გიორგი ფრუიძე, ჟურნალ "ტაბულას" მარკეტინგის სამსახურის დირექტორია. ჟურნალ "ტაბულას" მთავარი რედაქტორი თამარ ჩერგოლეიშვილია. უშიშროების საბჭოს მდივნის გიგა ბოკერიას მეუღლე.
ყარამანიშვილმა "რუსთავი 2"-ისა და მზის 90% 2011 წლის დეკემბრის ბოლოს შეიძინა, დანარჩენი 10%ის მფლობელი ტელეკომპანიების დირექტორი გოგი გეგეშიძეა

Компания Давида Кезерашвили приобрела 40%-ые доли телекомпаний «Рустави 2» и «Мзе»
Приближенное к президенту Грузии Михаилу Саакашвили лицо, бывший министр обороны страны, а ныне бизнесмен Давид Кезерашвили приобрел 40%-ые доли телекомпаний «Рустави 2» и «Мзе». По данным публичного реестра, бывший владелец Леван Караманишвили продал 40% из принадлежавших ему 90% в телекомпании «Рустави 2» ООО «Медиа Джорджия» за 500 тысяч долларов США 4 октября. Единоличным владельцем ООО «Медиа Джорджия» является Давид Кезерашвили.
Давиду Кезерашвили также принадлежит ООО «Джорджиан Медиа Компани», которому Леван Караманишвили продал 40% телекомпании «Мзе» за 250 тысяч долларов США.
Обе компании, «Медиа Джорджия» и «Джорджиан Медиа Компани», были зарегистрированы в публичном реестре Грузии за один день до заключения сделки, 3 октября. Директором обеих компаний является Георгий Пруидзе, директор службы маркетинга журнала «Табула». Пост главного редактора журнала «Табула» занимает Тамар Черголеишвили, супруга секретаря Совета безопасности Грузии Гиги Бокерия.
Леван Караманишвили приобрел 90% телекомпаний «Рустави 2» и «Мзе» в конце декабря 2011 года. Владельцем оставшихся 10% является директор телекомпаний Гоги Гегешидзе.