სიძულვილის ენის შესახებ მონიტორინგისა და კვლევის პრეზენტაცია
20 ივნისს, 2 საათზე მედიის განვითარების ფონდი, საქართველოს დემოკრატიული ინიციატივა და ევროპის სახლი მართავს "პოლიტიკური დისკურსში სიძულვილის ენისა და დისკრიმინაციული გამოხატვის" მონიტორინგის და კვლევის - "სიძულვილის ენის აღმოფხვრა - კანონმდებლობიდან თვითრეგულირებამდე" პრეზენტაციას.
19.06
ევროკავშირის სამწუთიანი ფილმების ფესტივალი-2014 წლის დაჯილდოების ცერემონიალი
19 ივნისს, ხუთშაბათს, 18 საათზე ღია ცის ქვეშ კაფე “ბოტანიკში” (კუს ტბის შესახვევი, კულტურის ცენტრის „მუზა“ ეზო) გაიმართება ევროკავშირის საწუთიანი ფილმების ფესტივალი 2014–ის დაჯილდოების ცერემონია. გამარჯვებულებს დააჯილდოებს ფესტივალის ჟიური - მწერალი დათო ტურაშვილი და ჟურნალისტი აკაკი გოგიჩაიშვილი.
16.06
მუშაობას იწყებს არასამთავრობო ორგანიზაციების მედიაცენტრი, მუშაობის განრიგი
ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებისთვის, მუშაობას იწყებს არასამთავრობო ორგანიზაციების მედიაცენტრი, სადაც არასამთავრობო ორგანიზაციები მედიას ინფორმაციას მიაწვდიან არჩევნების დღეს და შემდგომ პერიოდში მათი დაკვირვების შედეგების შესახებ.
13.06
„არჩევნების დღის გაშუქების სპეციფიკა“ - შეხვედრა ჟურნალისტებთან
პარასკევს, 13 ივნისს 17:00 საათზე, „სამართლებრივი ინფორმაციის ცენტრი“ გამართავს შეხვედრას მოქმედ ჟურნალისტებთან თემაზე: „არჩევნების დღის გაშუქების სპეციფიკა“
თანამედროვე ვიდეო ხელოვნების საღამო, ვიდეო პრეზენტაციები და დისკუსიები
ვიდეო ხელოვნების მოყვარულებს 13 ივნისს, 19 საათიდან, ელით საინტერესო საღამო, რომელიც წარმოადგენს…ევროპის კულტურულ ინსტიტუციათა გაერთიანების (EUNIC-ის) წევრების: ბრიტანეთის საბჭოს, გოეთეს ინსტიტუტის, ფრანგული ინსტიტუტის, ევროპის სახლის და ორგანიზაციის „აქტივი კულტურისთვის“ ერთობლივ პროექტს.
პრესკონფერენცია თემაზე: მედია ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების წინ
12 ივნისს, 13 საათზე, სასტუმრო „თბილისი მერიოტში” (რუსთაველის გამზირი 13), „საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველო” გამართავს პრესკონფერენციას თემაზე: მედია ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების წინ.
11.06
11 ივნისი: 2014 წლის წინასაარჩევნო მონიტორინგის შედეგების პრეზენტაცია
ევროკავშირი და გაეროს განვითარების პროგრამა აგრძელებს მედიამონიტორინგის ინიციატივის მხარდაჭერას 2014 წლის თვითმმართველობის არჩევნებზე და გიწვევთ პრეზენტაციაზე, რომელზეც წარმოდგენილი იქნება ქართული ტელე, რადიო, ბეჭდური და ონლაინ მედიის წინასაარჩევნო მონიტორინგის შედეგები.
05.06
5 ივნისს ფრონტლაინ კლუბში დისკუსია და ჯიპა-ფრიდმანის პრიზით დაჯილდოება გაიმართება
საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის ჟურნალისტიკისა და მედია მენეჯმენტის კავკასიური სკოლა გეპატიჟებათ დისკუსიაში მონაწილეობის მისაღებად თემაზე - ფოკუსშია ჟურნალისტიკა/საგამოძიებო ჟურნალისტიკა.
საიას პრეზენტაცია ინფორმაციის თავისუფლების და პერსონალურ მონაცემთა დაცვაის თემაზე
3 ივნისს, 11:00 საათზე, სასტუმროში ,,თბილისი მარიოტი’’ საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია კვლევების პრეზენტაციას გამართავს:

«Центр по правам человека» проведет пресс-конференцию в связи с делом Гелы Мтивлишвили
Чрезвычайная пресс-конференция в связи с фактом избиения сотрудниками полиции журналиста Гелы Мтивлишвили в Тианети (Восточная Грузия) пройдет в офисе «Центра по правам человека» 21 мая в 13:00. На пресс-конференции также
22.05
Хартия журналистской этики Грузии проведет дискуссию на тему плагиата
Хартия журналистской этики Грузии проведет дискуссию на тему «Плагиат и его возможные проявления в СМИ» 22 мая, во вторник, в 19:00. Дискуссию будет вести Звиад Коридзе. Приглашенный гость — Реваз Сакеваришвили. Адрес: ул.
20.05
Члены Хартии журналистской этики Грузии встретятся с жителями Зугдиди
20 мая, в 13:00 часов, члены Хартии журналистской этики Грузии проведут в городе Зугдиди встречу с местными жителями, представителями медиа и неправительственных организаций. Цель встречи – ознакомить местное население с деятельностью
19.05
Встреча Хартии журналисткой этики Грузии с населением Поти
Хартия журналистской этики Грузии 19 мая 2012 года, в 15:00, проведет в г. Поти публичную встречу с населением, представителями масс-медиа и неправительственных организаций. Встреча организована Хартией с целью ознакомить местное население
17.05
Презентация новых законодательных предложений
17 мая, в четверг, в 12 часов, в гостинице «Кортъярд Марриотт» организаторы кампании «Тебя это касается» - представители НПО и медиа-организаций – встретятся с представителями международных организаций и политических партий
11.05
11 мая – Рассмотрение проблем, стоящих перед региональными СМИ
Встреча с аккредитованными в Грузии дипломатическими миссиями, представителями международных, местных неправительственных и медиа-организаций, на которой рассмотрят проблемы, стоящие перед региональными средствами массовой информации в преддверии выборов, пройдет в гостинице «Тбилиси
15.05
15 мая – СМИ против гомофобии
Организация «Идентоба» («Идентичность») 15 мая, в рамках недели, посвященной Международному дню борьбы с гомофобией, приглашает действующих журналистов на рабочую встречу: «Освещение тематики ЛГБТ в средствах массовой коммуникации – этика и
03.05
«Организация поддержки свободной прессы» проведет первую пресс-конференцию
«Организация поддержки свободной прессы» проведет свою первую пресс-конференцию во Всемирный день свободы прессы, 3 мая в 11:00. На пресс-конференции организация представит отчеты по проведенным исследованиям. На пресс-конференции также будет сделано заявление о
Инсценированная акция - «Я – репортер, а не шпион!»
3 мая, в 12 часов, Тбилисский Дом прав человека, в связи с Днем свободы прессы, устраивает инсценированную акцию - «Я – репортер, а не шпион!». В акции участвуют неправительственные организации: «42-я
Акция «Мы заслуживаем свободные СМИ»
«Кампания гражданской солидарности» проведет акцию под лозунгом «Мы заслуживаем свободные СМИ» в Международный день свободы прессы, 3 мая. «Проведением этой акции мы выступаем против того, что СМИ являются не свободными, а