ახალი საკანონმდებლო წინადადებების პრეზენტაცია
17 მაისს, ხუთშაბათს, 12 საათზე, სასტუმრო „ქორთიარდ მარიოტში“ კამპანიის „ეს შენ გეხება“ - ორგანიზატორი არასამთავრობო და მედია ორგანიზაციების წარმომადგენლები საერთაშორისო ორგანიზაციებსა და პოლიტიკურ პარტიებს შეხვდებიან და საარჩევნო კანონმდებლობაში შესატან ცვლილებებს გააცნობენ.
მრგვალ მაგიდაში მონაწილეობის მისაღებად მოწვეულნი არიან საქართველოში აკრედიტებული დიპლომატიური კორპუსისა და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები, ხელისუფლების, საპარლამენტო და არასაპარლამენტო პოლიტიკური პარტიების, ასევე, არასამთავრობო და მედიაორგანიზაციების წარმომადგენლები.
შეხვედრაზე საკანონმდებლო ინიციატივის ავტორები ისაუბრებენ არსებული კანონმდებლობის ხარვეზებზე და დეტალურად წარმოადგენენ საკუთარ წინადადებებს, რომელიც, მათი აზრით, უზრუნველყოფენ პროცედურების დახვეწას არჩევნების დღეს, მედიათანაბრობას საარჩევნო სუბიექტებისთვის წინასაარჩევნო პერიოდში, საერთო მაუწყებლების შეუფერხებელ გავრცელებას საკაბელო არხებით, მედია და საარჩევნო გარემოს გაუმჯობესებას ქვეყანაში.

Презентация новых законодательных предложений
17 мая, в четверг, в 12 часов, в гостинице «Кортъярд Марриотт» организаторы кампании «Тебя это касается» - представители НПО и медиа-организаций – встретятся с представителями международных организаций и политических партий и ознакомят их с изменениями, которые, по их мнению, необходимо внести в избирательное законодательство.
Участвовать в круглом столе приглашены представители аккредитованного в Грузии дипломатического корпуса, международных организаций, властей, парламентской и непарламентской оппозиции, а также неправительственных и медиа-организаций.
В ходе встречи авторы законодательной инициативы рассмотрят пробелы в действующем законодательстве и детально представят свои предложения, которые, по их мнению, обеспечат усовершенствование процедур в день выборов, медиа-равенство избирательных субъектов в предвыборный период, беспрепятственное распространение вещания общих вещателей посредством кабельных сетей, а также улучшение в стране медиа- и избирательной среды.