ეუთოს მე-10-ე სამხრეთ კავკასიური მედია კონფერენცია თბილისში - 11 და 12 ნოემბერს
მედიის თავისუფლების საკითხებში ეუთოს წარმომადგენელი დუნია მიატოვიჩი გიწვევთ მე-10-ე სამხრეთკავკასიურ მედია კონფერენციაზე: „სამხრეთ კავკასიური მედია კონფერენციების მე-10 წლისთავი - მედიის თავისუფლების თაობაზე ეუთოს ვალდებულებების გააზრება“, რომელიც გაიმართება თბილისში 11 და 12 ნოემბერს, სასტუმრო ქორთიარდ მარიოტში დასაწყისი 10:00 საათზე.
აზერბაიჯანელი, სომეხი და ქართველი ჟურნალისტები, მედია ექსპერტები და ხელისფლების წარმომადგენლები იმსჯელებენ მედიის კანონმდებლობასა და პრაქტიკაში ბოლო ათი წლის მანძილზე გატარებულ ცვლილებებზე.
კონფერენციის მეორე დღე დაეთმობა ორ პარალელურ მასტერ-კლასს თემებზე: „ციფრულ მაუწყებლობაზე გადასვლა“ და „ტრადიციული და ინტერნეტ-მედიის თვითრეგულირების საკითხები“.

10-ая Южно-Кавказская медиа-конференция ОБСЕ в Тбилиси 11-12 ноября
Представитель ОБСЕ по вопросам свободы масс-медиа Дуня Мятович приглашает на 10-ую Южно-Кавказскую медиа-конференцию: «10-ая годовщина Южно-Кавказских медиа-конференций – Осмысление обязательств ОБСЕ по свободе СМИ», которая состоится 11-12 ноября в Тбилиси, в отеле Courtyard Marriott (начало в 10:00).
Журналисты, медиа-эксперты и представители властей Азербайджана, Армении и Грузии обсудят изменения, осуществленные в касающемся СМИ законодательстве и на практике
за последние десять лет.
Во второй день конференции, в параллельном режиме, пройдут два мастер-класса на темы: «Переход на цифровое вещание» и «Вопросы саморегулирования традиционных и интернет-медиа».