ტელეკომპანია "იმერვიზიის " მაუწყებლობა ჭიათურისა და საჩხერის რაიონებში ვრცელდება. ეს ორი პატარა ქალაქი კი სამხრეთ ოსეთის ტერიტორიას დასავლეთიდან ესაზღვრება. რელიეფური პირობებიდან გამომდინარე, "იმერვიზიის" სიგნალი აღწევს სამხრეთ ოსეთის დე-ფაქტო ხელისუფლების მიერ კონტროლირებადი
ახლო ხედით
14.07.2010 15:35
რადიო „ჯიპა"
რადიო საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის (GIPA) ბაზაზე დაარსდა, სწორედ ამიტომ სახელზე ბევრი არ უფიქრიათ და "ჯიპა" დაარქვეს. სულ თავიდან, სტუდენტური რადიოს გაკეთება სურდათ. მერე კომუნიკაციების ეროვნულ კომისიას ლიცენზიის თხოვნით მიმართეს და
21.06.2010 13:52
Netgazeti.ge - ახალი, მაგრამ უკვე პოპულარული
03.06.2010 14:01
„რადიოქალაქი" არა მხოლოდ ქალაქისთვის
"რადიოქალაქი" საქართველოს მთელს ტერიტორიაზე მაუწყებლობს, მის ეთერში ქვეყნის ამბებს ჰყვებიან და მსოფლიო მუსიკა ისმის. ახალი ეტაპი "რადიოქალაქის" ისტორიაში 2009 წლის აგვისტოდან იწყება, მაშინ კომპანია "მედია მენეჯმენტ გრუპმა" რადიოსიხშირე (FM 101.9) კომპანია
24.05.2010 11:10
ITV - მათთვის, ვინც ვერ იცლის ტელევიზორისთვის
19.05.2010 12:23
,,მაესტრო" ახალი გეგმებით
30.04.2010 17:52
media.ge - უნიკალური საიტი ქართულ მედიაზე
22.11.2009 18:18
გაზეთი „სვობოდნაია გრუზია“
გაზეთის პირველი ნომერი 1922 წელს გამოვიდა და 1991 წლამდე "ზარია ვოსოტოკას" ("Заря Востока") სახელწოდებით იბეჭდებოდა. 1991 წლის მინისტრთა საბჭოს დადგენილებით, "მოლოდიოჟ გრუზიი" ("Молодежь Грузии") და "ზარია ვოსტოკა" გაერთიანდნენ და მათ
25.10.2009 20:53
„ამერიკის ხმის“ ქართული სამსახური საეთერო დროს აორმაგებს
ჯერ კიდევ 2007 წლის აპრილში გავლენიანი კონგრესმენები ცდილობდნენ დაერწმუნებინათ პრეზიდენტ ბუშის ადმინისტრაციის წარმომადგენლები გადაეხედათ "ამერიკის ხმის" რადიომაუწყებლობის საბიუჯეტო შემცირების საკითხისთვის, რადგან აშშ- ს საერთაშორისო მაუწყებლობის მმართველთა საბჭოს ეს შეთავაზება, დაასრულებდა
19.10.2009 15:13
სტუდია GNS
დამოუკიდებელ სტუდია GNS ოქტომბერში ერთი წლის ხდება. სტუდიის მიერ მომზადებული გადაცემა "კვირის რეპორტაჟი" კვირაობით, საღამოს ცხრა საათზე, ტელეკომპანია "კავკასიის" ეთერში გადის.ტელეკომპანიასთან გაფორმებული კონტრაქტის მიხედვით, სტუდიის გადაცემებს ტელეარხი ყიდულობს. მთავარი პირობაა,

Netgazeti.ge - новая, но уже популярная
Радиостанция "Радиокалаки" ("Радиогород") вещает на всю территорию Грузии, в ее эфире рассказывают о новостях страны и звучит музыка со всего мира.Новый этап в истории "Радиокалаки" начался с августа 2009 года, когда компания
27.05.2010 12:00
ITV - для тех, у кого нет времени на телевизор
22.05.2010 08:14
«Маэстро» - с новыми планами
04.05.2010 22:27
Media.ge - уникальный сайт о грузинской медиа
23.11.2009 15:47
Газета «Свободная Грузия»
Первый номер газеты вышел в ноябре 1922 года, и до 1991 года она издавалась под названием "Заря Востока". В начале 1991 года, постановлением Совета министров Грузии, были объединены газеты "Свободная
28.10.2009 17:00
Грузинская служба «Голоса Америки» удваивает свое эфирное время
Еще в апреле 2007 года влиятельные конгрессмены пытались убедить представителей администрации президента Буша пересмотреть вопрос уменьшения бюджета вещания "Голоса Америки", поскольку это предложение Совета управляющих международным вещанием США поставило бы
20.10.2009 16:25
Студия GNS
Независимой студии GNS в октябре исполняется 1 год. Подготавливаемая в студии передача "Репортаж недели" выходит по воскресеньям, в 21.00 час, в эфире телекомпании "Кавкасиа". По контракту, телеканал покупает подготовленные студией
31.08.2009 16:49
Телекомпания «Мзе»
Примерно, год назад на телекомпании "Мзе" ("Солнце") изменили формат, закрыв и информационную службу, и политические ток-шоу. В результате, из телекомпании ушло немало профессиональных журналистов. "Не заходи "Солнце"", - таким был
31.08.2009 13:59
Газета «Банкеби да финансеби» выпустила юбилейный номер
Газета "Банкеби да финансеби" ("Банки и финансы"), единственная в Грузии экономическая газета, выпустила 15 июля свой юбилейный, 200-й номер. Газета учреждена в 1995 году и вначале была экономическим приложением