„თავისუფალი პრესის მხარდაჭერის ორგანიზაციის“ ფინანსური ანგარიში
გაზეთი „მთელი კვირა“ 30 იანვრის ნომერში „თავისუფალი პრესის მხარდაჭერის ორგანიზაციის“ 2011 წლის ფინანსურ ანგარიშს აქვეყნებს. ამ ეტაპზე ორგანიზაციის ძირითადი დამფინანსებელი ფონდი „ქართუა“, რომლისგანაც მან 131 ათას 70 ლარი გრანტის სახით მიიღო. 2 ათასი ლარი "თავისუფალი პრესის მხარდაჭერის ორგანიზაციას" გაზეთმა „კვირის პალიტრამ“, 500 ლარი კი გაზეთმა „ახალმა თაობამ“ შემოწირულობის სახით გადაურიცხა. მოქალაქეთა მიერ გადარიცხულმა თანხამ კი 120 ლარი შეადგინა.
ფინანსური ანგარიშის მიხედვით, ფონდ „ქართუს“ გრანტით დაფინანსდა ორგანიზაციის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზით უზრუნველყოფა, რაც სათაო ოფისისა და ლოჯისტიკის ცენტრებისათვის ფართის დაქირავებას, ოფისების ავეჯითა და კომპიუტერული ტექნიკით აღჭურვას ითვალისწინებდა. ამავე თანხით შეიძინეს ორი ავტომანქანა, დაამზადეს მოძრავი სტენდ-ურიკები, სტაციონარული სტენდი და სტენდი ველოსიპედები პრესის რეალიზაციისთავის. შეარჩიეს თანამშრომლები, ჩაუტარეს ტრენინგები, რეალიზატორებს კი სპეციალური ქურთუკები და ქუდები შეუძინეს.

Финансовый отчет «Организации в поддержку свободной прессы»
Газета «Мтели квира» («Вся неделя») в номере от 30 января публикует финансовый отчет «Организации в поддержку свободной прессы» за 2011 год. На данном этапе, основным спонсором организации является фонд «Карту», от которого она получила в виде гранта 131.070 лари. Помимо этого, «Организация в поддержку свободной прессы» получила, в виде пожертвований, 2 тысячи лари от газеты «Квирис палитра» («Палитра недели») и 500 лари – газеты «Ахали таоба» («Новое поколение»). Сумма перечислений от граждан составила 120 лари.
Как следует из финансового отчета, благодаря гранту фонда «Карту» профинансировано обеспечение материально-технической базы организации, в частности, аренда помещений для головного офиса и центра логистики, оснащение офисов мебелью и компьютерной техникой.
На эти же средства были приобретены две автомашины, изготовлены передвижные стенды-тележки, стационарный стенд и стенды-велосипеды для реализации прессы, а также наняты сотрудники, проведены тренинги и приобретены специальные куртки и кепи для распространителей прессы.